Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer

Fast foody pod kontrolą

Wiadomość z Radomia
Next

Niewybuch przy plaży

W sobotę rano pracownicy wykonujący prace ziemne przy Potoku Oliwskim natrafili na niewybuch. O znalezisku natychmiast powiadomili Policję, która zabezpieczyła teren do czasu przyjazdu saperów.
Wiadomość z Gdańska
Next

Za handel ludźmi ścigano ich ENA

Wiadomość z Warszawy
Next

Mroźno i niebezpiecznie

Zima pokazuje swoje mroźne oblicze. Dzisiaj w okolicach Suwałk temperatura spadnie do –23 stopni Celsjusza. Niewiele lepiej będzie Pomorzu – tam należy spodziewać się -15 st., a w centrum Polski -12. Lodowate powietrze dotrze również na Wybrzeże, gdzie termometr wskaże – 13 stopni. Internauci potwierdzają - temperatury lecą na łeb i szyję. Na drogach ślisko.
Wiadomość z Olsztyna
Next

Podejrzewany o zgwałcenie siostry

Policjanci zatrzymali 25 - letniego Stanisława R. podejrzanego o zgwałcenie swojej siostry. Do przestępstw miało dojść w roku 2007. Ofiara teraz powiadomiła o tym prokuraturę. Podejrzany został aresztowany.
Wiadomość z Lublina
Next

Radny z Kościeliska odesłany do psychiatry

Sąd zakopiański skierował radnego Macieja B. z Kościeliska na badania do psychiatry. Oskarżony został za porównanie rady gminy do niemal mafijnej "grupy trzymającej kasę i władzę". Radny uważa, że został oskarżony niesłusznie, na podstawie spreparowanych dowodów oraz zmanipulowanego aktu oskarżenia.
Wiadomość z Zakopanego
Next

Można było uniknąć wypadku w metrze

W warszawskim metrze w środę zdarzył się przykry dla społeczności uniwersyteckiej wypadek. Ucierpiał 23- letni Filip, student dziennikarstwa UW. Polski Związek Niewidomych: Tego wypadku dałoby się uniknąć, gdyby ratusz rozpatrzył nasze prośby.
Wiadomość z Warszawy
Next

Zmiany w MZK w Toruniu

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu od 1 września zmieni rozkład jazdy autobusów 15, 22, 27, 31 i 38. Od 2 września do ukończenia prac drogowych inaczej pojadą autobusy 22, 23, 25, 29, 31, 35, 27 i 29 oraz tramwaje 1 i 4, a tramwaj nocny 1N przestanie w ogóle kursować.
Wiadomość z Torunia
Next

Kolejne 3 miesiące aresztu dla Małkowskiego.

Białostocka prokuratura okręgowa chce przedłużenia o kolejne trzy miesiące (czyli do 14 grudnia), aresztu prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego. Informację tę potwierdził rzecznik prokuratury Adam Kozub.
wiadomość z Olsztyna
Next

Zabił konkubinę taboretem kuchennym

Tragiczny finał miała awantura domowa w jednym z mieszkań w Pruszkowie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że 55-letni pijany mężczyzna podczas kłótni z konkubiną zaatakował ją taboretem kuchennym. Bił ją po głowie, klatce piersiowej i ramionach. Kobieta zmarła. Sprawca prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy w prokuraturze zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a jutro sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
Wiadomość z Pruszkowa
Next

Wypadek na Gdańskiej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na ulicy Gdańskiej. Kobieta, próbowała przebiec przez ulice w miejscu niedozwolonym, została jednak potrącona przez samochód. Lekarzom nie udało się jej uratować.
Wiadomość z Gniezna
Next

Awantura o barierkę

Awantura przy domu nielegalnie wybudowanym na Małem Żywczańskiem. Tym razem właścicielka posesji zniszczyła miejskie ogrodzenie.
Wiadomość z Zakopanego
Next

Jak Niemcy szkołę budowali.

"Postawienie tego budynku wymagało pokonania wielu trudności. Aby wybudować tę szkołę w Giżycku, w ciężkich czasach biedy i nędzy w Niemczech, przeznaczono duże nakłady finansowe. Dzisiaj, kiedy naród wewnątrz kraju jest nękany ciężkimi walkami, gdzie Niemcy są bezbronne i narażone na duże niebezpieczeństwa, ratunek może przynieść jedynie sam duch i bezwarunkowa chęć życia, które wychowają zdrową i świadomą młodzież.
Wiadomość z Giżycka
Next

Nago do kościoła.

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy nie dość, że wykrzykiwali obraźliwe słowa, to jeszcze półnadzy biegali po kościele. Wszyscy byli pijani. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty obrazy uczuć religijnych.
Wiadomość z Gdyni
Next

200 zł za kradzież torów kolejowych?

Złodzieje ukradli w niedzielną noc 400 metrów trakcji kolejowej, przez co pociągi na trasie Wrocław-Opole miały koszmarne opóźnienia. Ale jak się przed tym ustrzec, gdy za taką kradzież grozi kara 200 zł?
Wiadomość z Opola
Next

Broń w dyskotece

Informacja o tym, że młody mężczyzna przynosi broń do dyskoteki w Dzierżowie trafiła do gorzowskiej Policji. Funkcjonariusze z I Komisariatu ustalili i zatrzymali Grzegorza N., odnaleźli także ukryty przez niego pistolet.
Wiadomość z Gorzowa Wielkopolskiego
Next

Emeryci będą patrolować miasto

W Łodzi mają działać patrole emerytów. Będą obserwować, a potem informować Straż Miejską i policję, o tym, co się dzieje na osiedlu. Chcieliby działać pod patronatem prezydenta Kropiwnickiego i za pieniądze podatników.
Wiadomość z Łodzi
Next

W rejonie Rysów odnaleziono ciało mężczyzny

Pod Rysami w Dolinie Ciężkiej, po słowackiej stronie odnaleziono zwłoki mężczyzny.
Wiadomość z Zakopanego
Next

Najnowocześniejsze laboratorium w Polsce

Jest szansa, że wkrótce w Puławach powstanie najnowocześniejsze w kraju laboratorium. W istniejących obecnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa nie można wykrywać najgroźniejszych wirusów wywołujących np. gorączki krwotoczne.
Wiadomość z Lublina
Next

Rozbudowa Jutrzenki

Bydgoska Jutrzenka rozpoczyna rozbudowę swego zakładu na Osowej Górze. Firma otrzymała właśnie niezbędne pozwolenia na nowy projekt.
Wiadomość z Bydgoszczy
Next

Strażak podkładał ogień

Policjanci z posterunku w Besku zatrzymali 31-latka, który co najmniej trzykrotnie podłożył ogień w zabudowaniach gospodarczych w okolicach Zarszyna. Podpalaczem był miejscowy strażak-ochotnik. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.
Wiadomość z Rzeszowa
Next

Dwaj bracia utoneli w Narwi

Na terenie województwa podlaskiego do 16, wzrosła liczba ofiar tegorocznego sezonu turystycznego. W Narwi utonęli dwaj bracia: 18- latek i 21- latek.
Wiadomość z Białegostoku
Next

Śmierć Stanisław a Witkowskiego

W sobotę, 5 lipca odszedł Stanisław Witkowski, porucznik Armii Krajowej, major Wojska Polskiego, współpracownik Jana Nowaka-Jeziorańskiego.Miał 91 lat.
Wiadomość z Krakowa
Next

Narkotyki w ogródku

Policjanci z komisariatu w Wolinie zabezpieczyli 53 gramy suszu marihuany, ponad 12 gram amfetaminy oraz inne środki, które zostaną poddane badaniom. Reklamówkę z narkotykami przyniósł do komisariatu mieszkaniec Wolina, który znalazł ją w swoim ogródku. Policjanci ustalają pochodzenie narkotyków.
Wiadomość ze Szczecina
Next

Najlepsi 2007

W Centrum Sztuki Współczesnej wręczone zostały nagrody prezydenta Torunia dla mieszkańców za ich dokonania w 2007 r.
Wiadomość z Torunia
Next

Brakuje łóżek dla chorych noworodków

Z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie- Prokocimiu kardiochirurdzy co miesiąc ratują życie ponad 30 dzieci z całej Polski. Ratują dzieci, które urodziły się z poważnymi wadami serca. Gdyby oddział był większy mogliby wykonywać znacznie więcej operacji, zapewniają kardiochirurdzy. Teraz dzieci często muszą czekać na zabieg przez kilka tygodni.
Wiadomość z Zakopanego
Next

W wakacje ruch będzie ograniczony.

Według rozporządzenia ministra transportu z 31 lipca ubiegłego roku od dziś do 31 sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 12ton (z wyjątkiem autobusów) został okresowo ograniczony.
Wiadomość z Warszawy
Next

Zwłoki przy śmietniku

Dzisiaj wczesnym rankiem przy ulicy Jagiellońskiej obok śmietnika znaleziono zwłoki mężczyzny.
Wiadomość z Sosnowca
Next

Maltretował, gwałcił, na koniec udusił i podpalił

Piotr N. gwałcił, maltretował, a na koniec udusił i podpalił własną żonę. Mężczyzna odpowie przed sądem jako osoba niepoczytalna i na pewno sąd wymierzy mu mniejszą karę. Piotr i Barbara pobrali się w 1992 roku, byli szczęśliwi.
Wiadomość z Białegostoku
Next

Żyrafa w Gdańskim zoo

W gdańskim zoo pojawiła się pierwsza żyrafa, która przyjechała do Polski prosto z Niemiec. Ogród w Oliwie dostał żyrafę z racji europejskiego programu hodowlanego.
Wiadomość z Gdańska
Next

Uważaj kto wymienia Ci okna

50 tys. euro i dwa telefony komórkowe, ukradł z mieszkania, w którym pracował, jeden z pracowników firmy świadczącej usługi wymiany okien. Policjanci odzyskali skradziona gotówkę. Złodziej wkrótce stanie przed sądem.
Wiadomość ze Szczecina
Next

Zakopane zaszczepi 12-latki przeciw wirusowi HPV

Zakopane walczy z rakiem, jako gmina w Małopolsce szczepi 12-latki przeciw wirusowi HPV, który jest odpowiedzialny m.in. za powstawanie raka szyjki macicy.
Wiadomość z Zakopanego
Next

Dlaczego pięciomiesięczny chłopczyk nie żyje?

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali 20-letniego mężczyznę i sprawdzają, czy ma związek ze śmiercią 5-miesięcznego chłopca.
Wiadomość z Bełchatowa
Next

Ugodził nożem za truskawki

46-letni elblążanin został ugodzony nożem na polu truskawek przy ulicy Freta w Elblągu.
Wiadomość z Elbląga
Next

Coraz więcej uczniów wagaruje

Wakacje dopiero idą, a szkoły już świecą pustkami. Jedni nie chodzą na lekcje, bo rodzice ich nie pilnują, inni wolą pójść w tym czasie do centrum. Inni zamiast na lekcje chodzą do pracy
Wiadomość z Warszawy
Next

Elektroniczna identyfikacja Poznaniaka

Już za pół roku każdy poznaniak będzie mógł odebrać swoją PEK-ę - kartę aglomeracyjną, która zastąpi komkartę, portmonetkę, a może nawet kartę stałego klienta pralni chemicznej - informuje "gazeta"
wiadomość z Poznania
Next

Mieszkają w namiocie obok walącego się domu

Krystyna Pietrzak oraz jej 84-letni ojciec od piątku mieszkają w namiocie. Dom w którym mieszkali stwarza zagrożenie dla ich życia. W każdej chwili grozi zawaleniem. Budynek popękał na skutek niefachowo zrobionej izolacji fundamentów.
Wiadomość ze Szczecina
Next

Bomba na lotnisku

Kilka godzin trwała przerwa w funkcjonowaniu Portu Lotniczego w Łodzi. Spowodowała ją 75-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej. Port lotniczy został zamknięty. W czasie znalezienia niewybuchu na lotnisku
Wiadomość z Łodzi
Next

Matka zastępcza znęcała się nad dzieckiem

Policja zatrzymała Joannę Z. za znęcanie się nad pięcioletnią podopieczną i spowodowanie u niej obrażeń zagrażających życiu. Po trzymiesięcznym śledztwie prokuratura postawiła w środę zarzuty karne i złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie matki zastępczej. Joanna Z. z zawodu jest pielęgniarką, za znęcanie się nad dzieckiem grozi jej do 10 lat więzienia .
wiadomość z Częstochowy
Next

Marihuanę hodowali w bunkrze

Gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o hodowlę i wprowadzenie do obrotu ponad 60 kg marihuany. Wartość narkotyku oszacowano na ok. 660 tys. złotych.
Wiadomość z Gorzowa Wielkopolskiego
Next

Lublinianie przestraszyli się promieniowania

Mieszkańcy Lublina zgłaszali się do aptek po jod i z niepokojem patrzyli w niebo. Przeraziła ich pogłoska o radioaktywnej chmurze krążącej nad Lubelszczyzną. Skąd się wzięła? Wyjaśnia "Gazeta"
Wiadomość z Lublina
Next

Zmarła kolejna ofiara rodzinnej tragedii w Nieporęcie

Wczoraj o godz. 18 zmarł w szpitalu 20-letni mieszkaniec Nieporętu, postrzelony siedem dni wcześniej przez własnego ojca - donosi tvn24.pl. Lekarzom nie udało się wyjąć kuli, która utkwiła w jego głowie. Brat 20-latka wciąż walczy o życie.
Wiadomość z Warszawy
Next

Potrzebne tysiące guzików

Jedną z konkurencji paraolimpiady, która w najbliższą sobotę odbędzie się na stadionie w Wieprzu ma być szukanie guzików w basenie z piaskiem. Choć mieszkańcy miejscowości opróżnili już szuflady, guzików ciągle jest zbyt mało.
Wiadomość z Bielsko-Białej
Next

Będzie więcej hipermarketów

Prezydent chce sam zdecydować, gdzie w Zielonej Górze powstaną hipermarkety. Nowe studium może być dla nich zdecydowanie łaskawsze. - Nie boję się ich. Mieszkańcy skorzystają na ich wejściu - zapowiada Janusz Kubicki.
wiadomość z Zielonej Góry
Next

Na wyprawę motocyklem zabierz.... głowę.

Rośnie liczba motocyklistów i motorowerzystów na drogach. Nadal rośnie również liczba wypadków z ich udziałem. I tylko nikt na cudzych błędach się nie uczy, bo przyczyny takich wypadków od lat pozostają te same.
Wiadomość z Białegostoku
Next

Zatrzymano zabójcę 12-latki

Szczecińska policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany, że w 2004 r. zamordował 12-letnią dziewczynkę. W środę na miejscu zbrodni odbyła się wizja lokalna z jego udziałem.
Wiadomość ze Szczecina
Next

Sprawca napadu już zatrzymany

Dzięki informacji od mieszkańca Katowic policjanci zatrzymali sprawcę napadu na taksówkarza. Wczoraj w nocy podejrzany i jego wspólnicy pobili kierowcę i ukradli mu nawigator GPS warty 500 złotych. Zatrzymanemu katowiczaninowi grozi 12 lat więzienia. Pozostali bandyci są poszukiwani.
Wiadomość z Katowic
Next

Gliniarz zatrzymał gliniarza... fałszywego.

Policjanci z Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podawali się za policjantów. Fałszywi gliniarze próbowali napaść na 60-latka. Zostali zatrzymani przez legnickich kryminalnych w momencie wciągania w krzaki pokrzywdzonego.
Wiadomość z Wrocławia
Next

Goło, ale raczej niewesoło.

Czterech młodych, nagich mężczyzn zauważyli policjanci z bielańskiej patrolówki. Panowie wracali właśnie z imprezy i postanowili zafundować sobie i swoim koleżankom dodatkowe atrakcje. Nie przypuszczali jednak, że na ich drodze staną policjanci. Ten niecodzienny widok został zarejestrowany przez kamerę monitoringu.
Wiadomość z Warszawy
Next

Za pączki i rybki... grozi 10 lat więzienia

10 mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kryminalnymi z Kielc. W akcji brało udział 80 policjantów. Był to kolejny cios wymierzony w dilerów narkotyków. Łącznie, w tej sprawie prowadzonej od kilku miesięcy, zatrzymanych zostało 41 osób zaangażowanych w ten proceder. Członkowie zatrzymanej grupy posługiwali się bronią palną.
Wiadomość z Kielc
Next

Międzynarodowy dzień dziecka zaginionego

Każdego roku policja odnotowuje kilka przypadków zaginięć dzieci i nastolatków. Większość z nich udaje się odnaleźć po kilku godzinach lub dniach. Mimo że każde zaginięcie traktowane jest przez Policjantów priorytetowo, to niestety zdarzają się przypadki, że dziecko pozostaje nieodnalezione. Właśnie z tego powodu, 25 maja obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ma on na celu zwrócenie uwagi na ten, jakże poważny, problem. Światowym symbolem pamięci o zaginionym dziecku i wyrazem solidarności z jego rodzicami jest kwiat niezapominajki.
Wiadomość z Kielc
Next

Dzień Matki

Dzień Matki to święto obchodzone corocznie jako wyraz szacunku wobec matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przez własne dzieci.
Wiadomość z Łodzi
Next

Kolejny wieżowiec w Zielonej Górze

Roman Pawliński i Ryszard Gładysz chcą wybudować 9-piętrowy budynek na zielonogórskim os. Braniborskim. Mieszkańcy mówią "nie". Spór rozstrzygną radni.
wiadomość z Zielonej Góry
Next

Śledztwo nadal trwa

Do 31 lipca Prokuratura Okręgowa w Łomży przedłużyła śledztwo w sprawie niegospodarności, jakiej miał dopuścić się w miejskich inwestycjach prezydent Olsztyna Jerzy Małkowski - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prokuratury Maria Kudyba.
wiadomość z Olsztyna
Next

Kto się wzbogacił rządząc?

Częstochowscy rządzący pokazali, co mają w portfelach. A u wielu jest on grubszy niż przed rokiem. A skoro tak - to inwestują. Głównie w nowe samochody i nieruchomości
wiadomość z Częstochowy
Next

Niemowle w stanie krytycznym trafiło do szpitala

Choszczeńscy policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia, po którym 6-miesięczny chłopczyk z krwiakiem mózgu i pęknięciem czaszki trafił do szpitala specjalistycznego w Szczecinie. Dziecko musiało być natychmiast operowane, jednak jego stan lekarze określają jako krytyczny. Funkcjonariusze zatrzymali rodziców i dziadków niemowlaka.
Wiadomość ze Szczecina
Next

Nietrzeźwy ginekolog

W poniedziałek, 11.05.08 r. w godzinach popołudniowych dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał anonimowy telefon o tym, że jeden z lekarzy w swoim prywatnym gabinecie przyjmuje pacjentki będąc nietrzeźwym.
Wiadomość z Łodzi
Next

Matura kolejny raz do poprawki

Główna autorka reformy polskiej edukacji Irena Dzierzgowska razem z najwybitniejszymi naukowcami apeluje o jak najszybszą zmianę sposobu oceniania prac maturalnych z języka polskiego. Czuję się winna - przyznaje "Dziennikowi".
źródło:Gazeta Wyborcza Lublin; wiadomość dodana z miasta Lublin
Next

W godzinach szczytu stop tirom

Od 1 czerwca w godzinach szczytu ciężarówki nie będą mogły wjeżdżać do centrum Wrocławia. Właściciele sklepów, hurtowni i zakładów przemysłowych obawiają się, że nowy przepis doprowadzi ich do bankructwa
źródło: gazeta.pl; wiadomość dodana z miasta Wrocław
Next

Matura kolejny raz do poprawki

Główna autorka reformy polskiej edukacji Irena Dzierzgowska razem z najwybitniejszymi naukowcami apeluje o jak najszybszą zmianę sposobu oceniania prac maturalnych z języka polskiego. Czuję się winna - przyznaje "Dziennikowi".
źródło: Gazeta Wyborcza Lublin; wiadomość dodana z miasta Lublin
Next

Najlepiej zarobisz w Katowicach

Nie w Warszawie, nie w Gdańsku - to w Katowicach można liczyć na najwyższe pensje. Przeciętna płaca w Warszawie w ubiegłym roku to 3805 zł, w Gdańsku - 3815 zł, a w Katowicach - 3890 zł! - wylicza "Gazeta Wyborcza".
źródło: tvn24.pl z miasta Katowice
Next


news
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją