Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Za handel ludźmi ścigano ich ENADwóch obywateli Rumunii poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali kryminalni z komendy stołecznej Policji. 42-letnia Olimpia T. i 45-letni Miron T. ścigani byli w związku z handlem ludźmi. Rumuńska Policja podejrzewa, ze małżeństwo „wynajmowało” niepełnosprawnych i zmuszało ich do żebrania na ulicach Budapesztu. Niewykluczone, że podobnym procederem zajmowali się od pół roku w Polsce.

Małżeństwo obywateli Rumunii wpadło w ręce funkcjonariuszy zespołu poszukiwań i identyfikacji wydziału kryminalnego KSP na kempingu na Grochowie. Oboje podawali fałszywe dane. Policjanci jednak nie mieli wątpliwości, co do ich tożsamości. Dysponowali dokładnymi fotografiami poszukiwanych, przekazanymi przez policję rumuńską.

Jak wynika z ustaleń, 42-letnia Olimpia T. i 45-letni Miron T. poszukiwani byli Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w czerwcu 2008 r. przez sąd okręgowy w Rumunii. Oboje podejrzewani są o to, że na przełomie 2007 i 2008 r. „wynajęli” osobę niepełnosprawną i zmuszali ja do żebractwa na ulicach Budapesztu. W zamian osoba taka miała otrzymywać wyżywienie i zakwaterowanie, drobne kwoty miały tez wpływać do rodziny niepełnosprawnego. Miejscowa Policja przypuszcza, ze tak wykorzystanych przez nich osób może być znacznie więcej.

Małżeństwo w obawie przed odpowiedzialnością karną w swoim kraju postanowiło wyjechać zagranicę. Od co najmniej pół roku ukrywali się w Polsce. Niewykluczone, że i tu próbowali zdobyć pieniądze wykorzystując niepełnosprawnych.
Wiadomość z Warszawy
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją